Forum www.beskidwyspowy.fora.pl Strona Główna


www.beskidwyspowy.fora.pl
Beskid Wyspowy
Odpowiedz do tematu
Konkurs poetycki im. Świergotka Drzewnego na wiersz przyrod.
Główny Mechanik



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Katowice

Dnia 3 marca 2010 poeta i performer Maciej Kaczka ogłosił:

Konkurs poetycki im. Świergotka Drzewnego na wiersz o tematyce przyrodniczej

Powszechny jest dziś pogląd, że wartościowy twórca to ten, którego zmysły i wyobraźnia żywią się jedynie produktami cywilizacji.

Od niemal wieku, opisywanie przyrody w polskiej literaturze uznawane jest za kicz i obciach. Pisarzowi i poecie, który na poważnie chciałby się tym zająć, grozi wyśmianie i marginalizacja. Czytelnik zainteresowany przyrodą, może liczyć jedynie na publikacje w suchym i naukowym stylu.

Ślepota na barwy ziół, głuchota na głosy ptaków, nieczułość na zapach torfowiska, jest wśród literatów normą. A może tylko cechą nabytą i pielęgnowaną w imię obowiązującego dyktatu?

Maciej Kaczka rzuca rękawicę strażnikom tej ubogiej poprawności i ogłasza swój prywatny konkurs na wiersz o dzikiej przyrodzie, przeznaczając na nagrody sumę 500 zł.

Utwory należy przysyłać na adres: [link widoczny dla zalogowanych] z dopiskiem „wiersz na konkurs”. Jeśli ktoś nie korzysta z internetu, lub chciałby napisać swój wiersz np. na spłachetku brzozowej kory, niech go wysyła na adres: Maciej Kaczka, c/o Bird Service, skr. poczt. 22, 30-960 Kraków 1.

Maciej Kaczka nie stawia wierszom żadnych formalnych wymagań, mogą być też wcześniej publikowane, podpisane nazwiskiem bądź pseudonimem, byleby nie przekraczały rozsądnej długości 2-3 tys. znaków. Przysłanie mu utworu równoznaczne jest ze zgodą na jego publikację na prowadzonych przeze niego stronach internetowych i w pokonkursowym almanachu.

Termin nadsyłania prac mija w miesiąc od jego ogłoszenia – dnia 3. kwietnia 2010. Zaraz potem, kiedy pierwsze świergotki drzewne przylecą z zimowisk i rozpoczną obśpiewywanie swoich terytoriów, ogłosi wyniki konkursu. Oceny dokona jednoosobowo i subiektywnie. Pulę nagród przeznaczy w całości na jeden wybitny wiersz, lub podzieli między kilka. Ostatecznie – w co jednak Maciej Kaczka śmie wątpić – jeśli nie nadejdzie nic wartościowego, przeznaczy ją na inny szczytny cel.

To pierwsza skromna edycja jego konkursu. Jeśli jej efekty będą ciekawe, Maciej Kaczka postara się w kolejnych latach zwiększać pulę nagród, zdobywać sponsorów, rozszerzać grono jury i spektrum gatunków twórczości.

Aktualności dotyczące konkursu będą publikowane na stronie www(dot)kaczka(dot)art(dot)pl


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Konkurs poetycki im. Świergotka Drzewnego na wiersz przyrod.
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu